Ndërlidhjet

Forcat e Assadit rikthejnë kontrollin në aeroport


Siri...
Aeroplanë luftarakë sirianë të regjimit të Asadit, si dhe forcat artilerike kanë bombarduar
zonat e kontrolluara nga kryengritësit në periferi të Damaskut.

Raportet thonë se forcat e regjimit po përpiqen që të largojnë nga zona e aeroportit kryengritësit dhe t’u bllokojnë një përparim të mundshëm në rrethinat e kryeqytetit.

Në atë që është parë si një shenjë se qeveria ka rifituar kontrollin rreth aeroportit, EgyptAir tha se do të rifillojë fluturimet e planifikuara për të hënën në Damask dhe Aleppo.

Fluturimet ishin pezulluar për tri ditët e fundit për shkak të sigurisë së dobët.
XS
SM
MD
LG