Ndërlidhjet

Podgoricë: Gjukanoviqit i jepet mandati i 7 si kryemininistër


Millo Gjukanoviq
Kuvendi i Malit të Zi ka votuar që Millo Gjukanoviq të jetë kryeministër i këtij vendi.

Ky është manadati i shtatë i tij si kryeministër i Malit të Zi.

Në Kuvendin prej 81 vendeve të deputetëve, 44 kanë votuar për Gjukanoviqin.

Në fjalimin e tij para votimit, ai ka shprehur përkushtim për “kujdes të veçant” ndaj luftës kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, që është i pranishëm në këtë vend.
XS
SM
MD
LG