Ndërlidhjet

Studentët serbë protestojnë kundër Tribunalit


Rreth 2,000 studentë serbë protestuan të martën në Beograd, në shenjë kundërshtimi me vendimet e Tribunalit të Hagës, për të liruar ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj dhe dy gjeneralët kroatë, Ante Gotovina dhe Mlladen Markaç. Protestuesit mbanin mbishkrimet "Duam drejtësi" dhe "Drejtësia është e verbër".

XS
SM
MD
LG