Ndërlidhjet

Tërmet në Iran, tetë të vrarë


Iran
Një tërmet me magnitudë 5.5 ka goditur pjesën lindore të Iranit.

Agjencia Fars ka bërë të ditur se tetë njerëz kanë humbur jetën dhe 12 të tjerë janë plagosur.

Sipas burimit të njëjtë, në provincën e Khorasanit Jugor janë shkatërruar disa ndërtesa.

Shërbimet emergjente kanë paralajmëruar se numri i viktimave mund të rritet.
XS
SM
MD
LG