Ndërlidhjet

Katër të akuzuar për transportim armësh në Kinë e Iran


Ilustrim
Një gjykatë e Nju Jorkut ka akuzuar katër persona se kanë bërë komplot për të transportuar armë dhe një substancë që mund të përdoret për pasurimin e uraniumit në Kinë dhe Iran.

Tre nga ta janë arrestuar, ndërsa i katërti është ende në liri.

Zyra e Byrosë Federale të Hetimeve (FBI) ka thënë se transportimi i karbonit fibër është shkelje e ligjeve amerikane, pavarësisht motivit.

Të akuzuarit përfshijnë dy shtetas iranianë, një turk dhe një amerikan.
XS
SM
MD
LG