Ndërlidhjet

Dy të vrarë nga të shtënat në qendër tregtare


Ilustrim
Policia në Oregon të Shteteve të Bashkuara ka bërë të ditur se një person i armatosur ka hapur zjarr brenda një qendre tregtare në qytetin Portland, duke vrarë të paktën dy njerëz dhe plagosur një tjetër.

Po ashtu konfirmohet se sulmuesi më pas ka vrarë veten.

Identiteti i tij nuk është bërë i qartë ende, ashtu si as motivi i të shtënave.

Dëshmitarët thonë se sulmuesi i dyshuar ka bartur një maskë të bardhë dhe rroba të stilit ushtarak kur ka hapur zjarr.
XS
SM
MD
LG