Ndërlidhjet

Presidentja dhe kryeministri i drejtohen Kuvendit


Kuvendi i Kosovës
Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, iu drejtohet sot deputetëve të Kuvendit të Kosovës, në fjalimin e saj vjetor.

Kuvendi do të mbajë edhe një seancë tjetër plenare, në të cilën kryeministri Hashim Thaçi do të informojë ligjvënësit për takimin e tij të tretë me kryeministrin e Serbisë, Ivica Daçiq.

Thaçi ka takuar Daçiqin më 4 dhjetor në Bruksel, nën praninë edhe të shefes për politikë të jashtme të Bashkimit Evropian, Catherine Ashton.

Kryeministri ka informuar deputetët edhe për dy takimet e para me homologun serb, të zhvilluara më 19 tetor dhe 7 nëntor.

Takimet e tilla thuhet se kanë për qëllim normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë.
XS
SM
MD
LG