Ndërlidhjet

Siria me urdhër arrest për ish-kryeministrin libanez


Saad Hariri
Damasku ka lëshuar një urdhër arrest për ish-kryeministrin libanez Saad Hariri, duke e akuzuar atë se po iu dërgon armëve kryengritësve që po kërkojnë rrëzimin e presidentit Bashar al-Asad, njofton agjencia shtetërore siriane e lajmeve, SANA.

“Prokurori i Shtetit në Damask ka lëshuar urdhër-arresti ndaj Saad Haririt dhe kundër Okab Sakrit,” një anëtar i opozitës libaneze në parlament, ka bërë me dije SANA.

Hariri kryeson opozitën libaneze, e cili është kundërshtare e ashpër e regjimti të Assadit.
XS
SM
MD
LG