Ndërlidhjet

Edhe një sulm vdekjeprurës në Afganistan


Kabul, 17dhjetor 2012
Së paku një person është vrarë dhe 15 të tjerë janë plagosur nga shpërthimi i makinës bombë jashtë një kompanie amerikane në periferi të Kabulit.

Shpërthimi ka ndodhur në rrugën për Xhalalabad.

Mësohet se kompleksi i takon kompanisë Kontrack, e cila ndërton objekte për baza ushtarake.

Sulmi pason atë në Nangarhar, ku kanë humbur jetën dhjetë vajza afgane.
XS
SM
MD
LG