Ndërlidhjet

Rusia do të modernizojë bazat ajrore të ushtrisë


Ilustrim
Shefi i Forcës Ajrore të Rusisë, gjenerali Viktor Bondarev, u ka thënë gazetarëve se ushtria do të modernizojë të gjitha bazat ajrore të vendit deri më 2020.

Në vitet e ardhshme do të rindërtohen mbi 20 baza ajrore, ndërsa i gjithë rrjeti i tyre do të zgjerohet dhe përmirësohet, ka thënë ai.

Bobndarev ka vënë në pah se të gjitha bazat ajrore të Rusisë janë ndërtuar në vitet 1950 dhe se “nuk i plotësojnë kërkesat e sotme”.
XS
SM
MD
LG