Ndërlidhjet

Shembet çatia, vdesin shtatë minatorë


Pakistan
Raportet nga një rajon fisnor i Pakistanit flasin për shtatë minatorë të vrarë, pas shembjes së çatisë në një minierë qymyri.

Incidenti thuhet se ka ndodhur në Dovli – rajon ku militantët talibanë mbesin aktivë dhe luftojnë vazhdimisht me forcat e Qeverisë pakistaneze.

Burimet zyrtare thonë se trupat e minatorëve janë gjetur dhe se janë dërguar në shtëpitë e tyre.
XS
SM
MD
LG