Ndërlidhjet

Kosovë: Jahjaga emëroi 22 prokurorë komunalë dhe të qarkut


Pamje nga betimi i sotëm i prokurorëve të emëruar nga presidentja Jahjaga
Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, sot i ka emrëuar 22 prokurorë të prokurorive komunale dhe të qarkut, ka njoftuar Presidenca e Kosovës.

Me këtë rast, në një ceremoni të organizuar, ku ishte i pranishëm edhe kryeprokurori i shtetit, Ismet Kabashi, prokurorët e emëruar e kanë dhënë betimin.

Në njoftim thuhet se emërimi është bërë në bazë të neneve përkatëse të Kushtetutës së Republikës së Kosovës dhe të ligjeve aktuale të Kosovës.
XS
SM
MD
LG