Ndërlidhjet

Gjenden të vdekur 21 ushtarë pakistanezë


Pakistan (foto ilustruese)
Trupat e vdekur të 21 ushtarëve pakistanezë, të rrëmbyer më 27 dhjetor, janë gjetur katër kilometra larg vendit ku janë rrëmbyer.

Burimet zyrtare thonë se një ushtar është gjetur i gjallë, por i plagosur, ndërsa një tjetër ka arritur të shpëtojë i paprekur.

Militantët kanë kapur 23 ushtarë në dy postblloqe jashtë Peshauarit.

Mësohet se talibanët kanë marrë përgjegjësinë për sulmin dhe rrëmbimet.
XS
SM
MD
LG