Ndërlidhjet

Pantiq - zëvendësshef i Zyrës për Kosovën


Kryetari ilegal i Mitrovicës, Kërstimir Pantiq.
Qeveria e Serbisë ka emëruar Kërstimir Pantiqin dhe Malinka Mitroviqin zëvendës të drejtorit të Zyrës për Kosovën, njoftojnë mediat në Beograd.

Pantiq është kryetar i Mitrovicës, i zgjedhur ilegalisht nga zgjedhjet vendore që ka mbajtur Serbia në veri.

Drejtor i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë është Aleksandër Vulin.
XS
SM
MD
LG