Ndërlidhjet

Pakistan: U varrosën punëtorët humanitarë


Njerëzit marrinn pjesë në varrimin e njërës prej punëtoreve humanitare, që u vra në Swabi të Pakistanit
Qindra njerëz kanë marrë pjesë sot në varrimin e shtatë punëtorëve humanitarë të Pakistanit, që janë vrarë nga militantët.

Gjashtë punëtore dhe një mjek janë vrarë dje, derisa ktheheshin nga puna në qendrën e komunitetit për fëmijë në qytetin Swabi, 75 kilometra në veriperëndim të kryeqytetit Islamabad.

Organizata humanitare për të cilën ata kanë punuar tha se sulmuesit mund të kenë lidhshmëri me vrasjet aktuale të punëtorëve për vaksinimin kundër poliomelitit.
XS
SM
MD
LG