Ndërlidhjet

Tre të vrarë nga të shtënat në Zvicër


Ilustrim
Autoritetet policore kanë bërë të ditur për tre njerëz të vrarë dhe dy të plagosur nga të shtënat masive në Zvicër.

Po sipas tyre, sulmuesi ka qenë i armatosur me pushkë dhe ka shtënë në fshatin Daillon.

I dyshuari, rreth të 30-tave, thuhet se ka qenë i dehur para se të niste dhunën. Policia ka shtënë në drejtim të tij dhe e ka plagosur.

Motivi për të shtënat në kantonin Valais nuk është ende i qartë.
XS
SM
MD
LG