Ndërlidhjet

Vriten 8 militantë pakistanezë


Aeroplan amerikan pa pilot
Të paktën tetë militantë raportohet se janë vrarë në sulme të ndara në zonat fisnore të Pakistanit.

Zyrtarët e sigurisë së Pakistanit, duke folur në kushte anonimiteti, konfirmuan se sulmet nga aeroplanët pa pilotë janë kryer të martën në një komplek të militantëve në Vaziristanin Verior, duke vrarë pesë militantë dhe plagosur katër të tjerë.

Në sulm tjetër, janë vrarë edhe tre militantë të tjerë.

Nuk është bërë i ditur identiteti i të vrarëve.
XS
SM
MD
LG