Ndërlidhjet

Dezerton një zyrtar i lartë i zbulimit sirian


Siri...
Një zyrtar i lartë i zbulimit sirian ka njoftuar përmes një video të postuar në internet, se ka dezertuar nga regjimi i presidentit Bashar al-Asad.

Jumaa Farraj Jassem, një shef i seksionit në Drejtorinë e Përgjithshme të Inteligjencës se Sirise, njoftoi dezertimin e tij dhe e përshkroi regjimin e Assad si "kriminal".

Ndërkohë, kryengritësit sirianë edhe te shtunën u tha se po luftojne me forcat qeveritare për kontrollin e dy aeroporteve ushtarake në provincën veriore të Aleppos - Al-Ming dhe Narib.
XS
SM
MD
LG