Ndërlidhjet

Gjykata italiane refuzon të shtyjë gjykimin e Berlusconi-t


Foto Ilustruese
Një gjykatë në Milano të hënën hodhi poshtë një kërkesë nga avokatët e Silvio Berlusconit që senacna gjyqësore ndaj ish-kryeministrit italian, të shtyhet deri pas zgjedhjeve nacionale që priten të mbahen më 24 dhe 25 shkurt të këtij viti.

Ish kryeministri Italian, akuzohet se kishte paguar për seks një prostitutë të mitur.

Grupi ligjor i miliarderit 76 vejçar, kanë argumentuar se akuza ndaj Berlusconit do të ndikoj në fushatën e tij pasi që ky është lider i qendrës së djathtë.
XS
SM
MD
LG