Ndërlidhjet

19 të vdekur nga një aksident hekurudhor në Egjipt


Foto Ilustruese
Nëntëmbëdhjetë njerës janë vrarë dhe më shumë se 100 janë lënduar kur një tren me pasagjer është dalë nga shinat në jug të kryeqytetit egjiptian Kairo.

Agjencia e lajmeve MENA ka bërë të ditur se treni ishte duke bartur rekrut të ushtrisë.

Ende nuk ka ndonjë deklaratë zyrtare lidhur me shkaktarët e aksidentit e cili vije të njëjtin muaj që Presidenti Muhamedi Morsi emëroi një ministër të ri të transportit i cili është një anëtar i grupit të tij në Vëllazërinë Muslimane.
XS
SM
MD
LG