Ndërlidhjet

Obama shpall planet për kufizim të armëve


Presidenti ameirkan, Barack Obama, ka shpallur planet për shqyrtimin e dhunës me armë. Kjo u bë pas të shtënave në një shkollë fillore në Konektikat, ku u vranë 20 nxënës dhe gjashtë persona të rritur, muajin e kaluar.

XS
SM
MD
LG