Ndërlidhjet

Hetohen shpërthimet në Prishtinë e Mitrovicë


Ilustrim
Tri shpërthime të ndara kanë ndodhur rreth mesnate në vetura zyrtare institucionale në Prishtinë.

Njëri shpërthim ka ndodhur në rrugën Bajram Bahtiri, tjetri në rrugën Sali Novica dhe i treti në rrugën Henry Dynan, ka njoftuar Policia e Kosovës.

Policia tha se që të tria shpërthimet kanë ndodhur në veturat zyrtare, por nuk ka dhënë detaje të tjera.

Autorët e shëprthimit mbesin të panjohur, derisa zëdhënësi I Policisë së Kosovës, Brahim Sadiru, i tha Radios Evropa e Lirë, se janë duke u zhvilluar hetimet.

Ndërkohë, një shpërthim tjetër ka ndodhur rreth orës 1 pas mesnate në veri të Mitrovicës.

Thuhet se nuk ka të lënduar por vetëm dëme materiale.
XS
SM
MD
LG