Ndërlidhjet

Rompuy: Serbia të normalizojë raportet me Kosovën


Ivica Dacic dhe Herman Van Rompuy
Presidenti i Bashkimit Evropian Herman Van Rompey, pas takimit me kryeministrin e Serbisë Ivica Daçiq ka përshëndetur përparimin e qeverisë së Serbisë në dialogun me Kosovën.

“Besoj se kryeministri Daçiq do të bëjë gjithçka për të afruar Serbinë kah BE-ja dhe për të normalizuar raportet me Kosovën”, që është thelbësore për marrjen e datës për bisedime”, u shpreh Van Rompuy.
XS
SM
MD
LG