Ndërlidhjet

Policia ka bërë të ditur se një vetëvrasës me bombë dhe të paktën një i armatosur kanë kryer një sulm në selinë e departamentit të trafikut në Policinë e Kabul-it.

Kreu i departamentit të hetimit penal në Policinë e Kabulit, Mohammad Zahir, thotë se nuk është menjëherë e qartë nëse ka ndonjë viktim nga sulm i së hënës.

Javën e kaluar, një skuadër prej gjashtë kamikazëve, sulmuan selinë e agjencisë afgane të inteligjencës në qendër të Kabulit, duke vrarë të paktën një roje dhe duke plagosur dhjetra civilë, para se të vritëshin të gjithë gjashtë sulmuesit.
XS
SM
MD
LG