Ndërlidhjet

Thaçi për vizitë zyrtare në Turqi


Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi.
Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, me ftesë të kryeministrit të Turqisë, Recep Tayip Erdogan, po qëndron për vizitë zyrtare në Ankara.

Sipas njoftimit për media, në takimin e dy kryeministrave do të bisedohet për procesin e njohjeve të shtetit të Kosovës, për mbështetjen e Turqisë në rritjen e numrit të njohjeve, për thellimin e bashkëpunimit ndërshtetëror në fushën e zhvillimit ekonomik, të arsimit dhe në fusha të tjera me interes të përbashkët.
XS
SM
MD
LG