Ndërlidhjet

Sharapova dhe Li - gjysmëfinaliste në Australian Open


Maria Sharapova
Tenistja numër dy në botë, rusja Maria Sharapova, ka arritur në gjysmëfinale të turneut “Australian Open”.

Ajo ka mundur Ekaterina Makarovan në çerekfinale, me rezultat 6-2, 6-2.

Sharapova ka qenë kampione e Australian Open në vitin 2008.

Këtë vit, ajo do të përballet me gjysmëfinalisten tjetër, Li Na.

Tenistja kineze, Li, ka mundur polaken Agniewszka Radwanska me rezultat 7-5, 6-3.
XS
SM
MD
LG