Ndërlidhjet

Afrika Jugore: Policia në kërkim të mijëra krokodilëve


Ilustrim
Policia në Afrikën Jugore i është bashkuar kërkimit për mijrëa krokodilë, që janë larguar nga një fermë gjatë vërshimeve të fundit në këtë vend.

Zyrtarët thanë sot se së paku 7 mijë krokodilë kishin ikur nga një fermë, afër kufirit me Zimbabvenë dhe Botsvanën.

Deri tash janë zënë afro 2 mijë krokodilë.

Shumica e krokodiëëve janë më të mëdhenjë se dy metra. Policia i ka alarmuar njerëzit, që të kenë kujdes dhe të mos hyjnë në ujëra.
XS
SM
MD
LG