Ndërlidhjet

Gjokoviq dhe Azarenka, të parët në "Australian Open"


Novak Gjokoviq, fitues i turneut Australian Open
Tenisti serb Novak Gjokoviq ka mundur britanikun Andy Murray në finalën e turneut Australian Open.

Gjokoviq ka fituar me një rezultat 6-7 duke dalur fitues në katër sete. Kjo është fitorja e tretë e tij në Grand Slam-in e Australian Open.

Në finale në konkurrencën e femrave bellorusja Victoria Azarenka ka mundur kinezen Li Na në një ndeshje dramatike.

Mirëpo në trofeun e Azarenka-s është zbuluar një skandal pasi që është parë se në të kanë qenë të gdhendura shkronjat BEL që është shkurtesa zyrtare e Belgjikës dhe jo BLR siç është zyrtarisht shkurtesa për Bellorusinë.
XS
SM
MD
LG