Ndërlidhjet

Vulin në Kosovë


Serbia - Serbian government’s Office for Kosovo Aleksandar Vulin, undated
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Aleksander Vulin, do të qëndrojë sot në Kosovë, raportojnë mediat serbe.

Sipas burimeve të njëjta, të cilat thirren në kumtesën e Zyrës për Kosovën, Vulin do të vizitojë varrezat ortodokse në Klokot, të cilat më 20 janar janë dëmtuar nga persona ende të paidentifikuar.

Vulin thuhet se do të qëndrojë edhe në Istog dhe në veri të Mitrovicës.
XS
SM
MD
LG