Ndërlidhjet

Rusia me plane energjetike në Venezuelë


Ministri i Energjisë së Venezuelsë,Rafael Ramirez, dhe kreu i Rosneft-it, Igor Sechin, në Karakas.
Rusia dhe Venezuela do të thellojnë bashkëpunimin e tyre në energji. Lajmin e ka konfirmuar shefi ekzekutiv i kompanisë energjetike ruse, Rosneft.

Igor Sechin ka thënë se kompania planifikon të investojë rreth 10 miliardë dollarë në Venezuelë, gjatë viteve të ardhshme.

Në Karakas, zyrtarët e të dyja vendeve kanë nënshkruar pesë dokumente që i paraprijnë bashkëpunimit.
XS
SM
MD
LG