Ndërlidhjet

Afganistan: Nga sulmi me bombë – dy fëmijë të vrarë


Ushtarët amerikanë gjatë patrullimit në lagjen Sabari në provincën Khost në Afganistan
Zyrtarët afganë thonë se nga eksplodimi i bombës në një treg në pjesën lindore të Afganistanit, sot janë vrarë dy fëmijë dhe janë plagosur katër civilë të tjerë.

Zyra e guvernatorit të provincës Khost, njoftoi se bomba shpërtheu në lagjen Sabari, derisa patrulla policore po kalonte andej.

Bomba ishte e fshehur nën një tezgë.

Askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për sulm.
XS
SM
MD
LG