Ndërlidhjet

Dy klerikë sunitë janë qëlluar për vdekje në Karaçi të Pakistanit. Policia ka thënë se të dy ata kanë qenë duke udhëtuar me një makinë, kur një person i armatosur ka hapur zjarr ndaj tyre.

Karaçi, i cili është qyteti më i madh i Pakistanit, është vazhdimisht skenë e dhunës. Të mërkurën, një bombë ka shpërthyer në lagjen Sohrap Goth, duke vrarë dy persona.

Gjatë vitit 2012, në këtë qytet janë vrarë rreth 2,000 njerëz, si pasojë e dhunës që lidhet me tensionet etnike dhe politike.
XS
SM
MD
LG