Ndërlidhjet

Sulm para Ambasadës së SHBA-së në Ankara


Ilustrim
Mediat turke raportojnë për një sulm vetëvrasës, i cili ka ndodhur para Ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Ankara.

Një person thuhet se është vrarë, ndërsa janë plagosur disa të tjerë.

Shpërthimi ka dëmtuar murin e jashtëm të kompleksit. Dëshmitarët thonë se ambulancat dhe zjarrfikësit janë në vendngjarje.
XS
SM
MD
LG