Ndërlidhjet

Biden: Ka ende hapësirë për zgjidhje diplomatike me Iranin


Joe BIden
Zëvendëspresidenti amerikan, Joe Biden, thotë se ende ka hapësirë për diplomaci, që të zgjidhet kriza bërthamore me Iranin.

Gjatë falimit të tij në Konferencën e Sigurisë në Munih të Gjermanisë, mbrëmë vonë, ai theksoi se “topi tash është në anën e terrenit të qeverisë së Iranit”, për ta zgjidhur krizën dhe qëllimi i administratës së Shteteve të Bashkuara nuk është kontrolli, por parandalimi që Irani të ketë armatim bërthamor.

Në takimin e sivjemë në Munih po marrin pjesë afro 400 diplomatë të lartë nga e gjithë bota.
XS
SM
MD
LG