Ndërlidhjet

Afganistan: Policia i arrestoi 6 sulmues vetëvrasës të dyshuar


Pamje e një pjese të Kabulit
Policia e Afganistanit thotë se i ka arrestuar gjashtë persona, të cilët i akuzon se kanë planifikuar ndërmarrjen e sulmeve vetëvrasëse me bomba.

Udhëheqësi i lartë i policisë në kryeqytetin Kabul, Mohammad Daoud Amin, i tha Radio Evropës së Lirë, programi për Afganistanin, se policia i kishte konfiskuar gjashtë jelekë, që mund të përdoren për sulme vetëvrasëse, dhe afro 50 granata e armë, gjatë arrestimit të të dyshuarve në Kabul, ditën e shtunë.

Zoti Amin tha se hetuesit ende nuk i kanë mësuar caqet e mundshme të këtyre sulmuesve.

Po zhvillohen hetime edhe për identifikimin e këtyre personave.
XS
SM
MD
LG