Ndërlidhjet

Një makinë bombë ka qëlluar një pikë kontrolli të ushtrisë irakiane në Bagdad.

Burimet zyrtare thonë se të paktën katër njerëz – dy ushtarë dhe dy civilë – kanë humbur jetën.

Përgjegjësinë për sulmin nuk e ka marrë ende asnjë grup. Ai është sulmi i dytë me radhë që ndodh brenda 48 orëve të fundit në lagjen Taji.

Të hënën, së paku 22 njerëz kanë humbur jetën nga një sulm vetëvrasës, i cili ka pasur në shënjestër milicinë sunite.
XS
SM
MD
LG