Ndërlidhjet

Jahjaga: Takimi-hapje e kapitullit të ri drejt BE-së


Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga
Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga e ka vlerësuar takimin e sotëm me presidentin serb, Tomisllav Nikolliq, si një takim të parë dhe të barbaratë në marrëdhëniet shtetërore në mes të dy shteteve.

Ajo para takimeve që zhvillon me kryediplomaten e BE-së, Catherine Ashton e më pas takimin e përbashkët edhe me presidentin serb, Nikolliq, e ka quajtur ballafaqimin me homologun serb si hapje të një kapitulli të ri.

“Është hapje e kapitullit të ri në rrugën tonë drejt integrimeve evropiane”, ka thënë para gazetarëve, presidentja Jahjaga.
XS
SM
MD
LG