Ndërlidhjet

Putin: Bonjakët rusë të adoptohen nga rusët


Presidenti rus, Vlladimir Putin
Presidenti rus, Vlladimir Putin, tha se bonjakët rusë duhet të birësohen nga prindërit rusë.

Duke folur në Kongresin e Prindërve të Rusisë në Moskë, Putin tha se “duhet të bëjmë çdo gjë që të jetë e mundur, në mënyrë që fëmijët bonjakë të gjejnë familjet e tyre në vendin e tyre, në Rusi”.

Ai i premtoi opinionit publik, se në të ardhmen do të marrë në konsideratë legjislacionin mbi lidhjet mes prindërve dhe fëmijëve.

Deklarata e Putinit vjen në mes të një kontesti me SHBA-të, pasi që Rusia ndaloi adoptimin e fëmijëve rusë nga shtetasit amerikanë.
XS
SM
MD
LG