Ndërlidhjet

Dhjetra të lënduar nga tornado në Misisipi të SHBA-ve


Foto të tornados
Raportohet se të paktën 10 njerëz janë lënduar dhe qindra ndërtesa janë dëmtuar nga një tornado e cila ka përfshirë tre qarqe në pjesën jugore të shtetit amerikan të Misisipit.

Qyteti Hattiesburg, thuhet se është goditur më se rëndi nga Twister, ku ka shkaktuar dëme në ndërtesa të kampusit të Universitetit Misisipi Jugor.

Zyrtarë thonë se deri më tani nuk ka të dhëna të sakta për të vdekur. Xhirime të transmetuara në televizion tregojnë se ky tornado ishte i një madhësie të lartë.
XS
SM
MD
LG