Ndërlidhjet

Arrestohen vajzat e opozitarit iranian


Mir-Hossein Mousavi
Autoritetet në Iran kanë arrestuar dy vajzat e liderit kryesor të opozitës, Mir Hossedin Musavi.

Zëdhënësi i tij ka thënë se forcat e sigurisë kanë bastisur paraprakisht apartamentin e Narges dhe Zahra Musavit në Teheran.

Ende nuk është e qartë se ku janë dërguar dy vajzat.

Musavi ka qenë kandidat për zgjedhjet presidenciale të Iranit në vitin 2009.
XS
SM
MD
LG