Ndërlidhjet

Faceboouk-u, shënjestër e hakerëve


Logo e Facebook-ut
Facebook-u thotë se ka qenë në shënjestër të një grupi të hakerëve, porse asnjë informacion nuk është rrezikuar.

Përfaqësues të rrjetit social nuk kanë dhënë shumë detaje për rastin, por kanë thënë se origjinën e ka në Kinë.

Njoftimi pason sulmet kibernetike në Twitter dhe në gazetat si: New York Times, Washington Post dhe Wall Street Journal.

Këtë javë, presidenti i Shteteve të Bashuara, Barack Obama, ka lëshuar një urdhër ekzekutiv, i cili kërkon standarde më të larta të sigurisë në infrastrukturën kritike.
XS
SM
MD
LG