Ndërlidhjet

Vritet kryetari i inteligjencës irakiane


Irak
Një sulmues vetëvrarës ka vrarë një zyrtar të lartë të ushtrisë irakiane dhe të paktën dy roje të tij.

Autoritetet policore thonë se sulmuesi ka shpërthyer eksplozivët jashtë shtëpisë së gjeneralit Ali Aouni, që qytetin Tal Afar.

Aouni ka qenë kryetar i Akademisë së Inteligjencës.

Përgjegjësinë për sulmin nuk e ka marrë ende asnjë grup.
XS
SM
MD
LG