Ndërlidhjet

Valë e re sulmesh në Irak


Irak
Një seri e sulmeve me bomba në zonat shiite të Irakut ka vrarë të paktën gjashtë persona dhe ka plagosur dhjetëra të tjerë.

Shpërthimet kanë ndodhur në lagjet Sader Siti, Habibia, Kahir dhe në të paktën dy të tjera.

Përgjegjësinë për sulmet nuk e ka marrë ende asnjë grup.

Kryengritësit sunitë në Irak kanë shpeshtuar sulmet qysh në fillim të vitit, në përpjekje për të ringjallur dhunën sektare në Irak.
XS
SM
MD
LG