Ndërlidhjet

Protesta kundër pavarësisë së Kosovës në Varshavë dhe Pragë


Foto ilustruese
Përvejtori i pestë i pavarësisë së Kosovës, në Poloni dhe në Republikën Çeke është manifestuar me disa protesta simbolike, të cilat kundërshtojnë shtetin e Kosovës.

Në protestën e së shtunës në Varshavë, grupe pro-serbe kanë mbajtur pankarta ku shkruante “Polakët janë për Kosovë serbe”.

Një protestë e ngjashme është duke u mbajtur këtë ditë edhe në Pragë në sheshin kryesor të qytetit, ku disa dhjetra presona kanë mbajtur pankarta me mbishkrimin “Kosova është Serbi”.

Këto protesta janë organizuar me anë të një ftese të bërë në rrjete sociale.
XS
SM
MD
LG