Ndërlidhjet

Burger King u kërkon falje ndjekësve në Twitter


Llogaria "e sulmuar" e Burger King-ut
Zinxhiri i ushqimit të shpejtë Burger King ka kërkuar falje, pasi llogaria e tij në Twitter është sulmuar nga hakerët, të cilët “kanë postuar mesazhe fyese për rivalin e tij McDonald’s”.

Burger King ka thënë se i vjen keq që ndjekësit e tij në Twitter kanë marrë “cicërima të paautorizuara” dhe se problemi tashmë është zgjidhur.

Sulmi i hakerëve ka ndodhur të hënën dhe McDonald’s ka mohuar çdo përfshirje në të.
XS
SM
MD
LG