Ndërlidhjet

Sot vazhdojnë bisedimet Thaçi-Daçiq


Thaçi - Ashton - Daçiq
Në Bruksel pritet të vazhdojnë bisedimet ndërmjet kryeministrave të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi dhe Ivica Daçiq.

Raundi i pestë ka nisur të martën, por nuk ka pasur ndonjë deklaratë zyrtare për rrjedhën e takimit.

Bisedimet, të cilat ndërmjetësohen nga shefja për politikë të jashtme e Bashkimit Evropian, Catherine Ashton, kanë për qëllim normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë.

Rezultatet nga to është thënë se janë esenciale për përparimin e të dyja vendeve në rrugën e integrimit evropian.

Lexoni edhe këtë.
XS
SM
MD
LG