Ndërlidhjet

Sulme vdekjeprurëse në Indi


Hyderabad, 21 shkurt 2013.
Sulmet me bomba në jug të Indisë kanë vrarë së paku 11 njerëz dhe kanë plagosur rreth 50 të tjerë.

Ministria e Brendshme ka thënë se bombat kanë qenë të vendosura në motoçikleta dhe kanë shpërthyer njëra pas tjetrës.

Kryeministri Manmohan Singh i ka cilësuar shpërthimet si “sulme të poshtra” dhe është zotuar se autorët e tyre do të përballen me drejtësinë.

Ai i ka bërë thirrje opinionit që të mbetet i qetë dhe të ruajë paqen.

Qyteti ku kanë ndodhur sulmet quhet Hyderabad dhe ka rreth 6.8 milionë banorë.
XS
SM
MD
LG