Ndërlidhjet

Microsoft me brez të ri të Xbox-it


Logo e Microsoft-it
Microsofti është duke u përgatitur që ta zbulojë brezin e ri të video-lojës Xbox 720, në muajin prill, raportojnë mediat, vetëm disa ditë, pasi që Sony zbuloi detaje të reja rreth brezit PlayStation 4.

Më herët kompania gjigande amerikane ka qenë në pritje të qershorit për të debutuar pajisjen e re në panairin e Industrisë elektronike, Entertainment Expo (E3).

Sony zbuloi detajet e para në lidhje me PlayStation e saj 4 në një konferencë për gazetarë të mërkrurën në Nju Jork dhe se do të fillojë shitjen para përfundimit të vitit.
XS
SM
MD
LG