Ndërlidhjet

Tre afganë të vrarë nga sulmi vetëvrasës


Kabul, foto nga arkivi
Një automjet me një sukmues vetëvrasës ka shpërhyer në Afganistan. Zyrtarët thonë se sulmuesi kishte në shënjestër një zyrë të agjencisë së zbulimit në qytetin lindor të Xhelalabadit.

Dy rojet raportohet se janë vrarë dhe tre janë plagosur.

Automjeti ka lëvizur drejt portës së kompleksit të përdorur nga Drejtoria Kombëtare e Sigurimit në mëngjesin e së dielës, ku edhe ka shpërthyer.

Autoritetet thanë se edhe ndërtesa është dëmtuar.

Talibanët kanë marrë përgjegjësinë për sulmin.
XS
SM
MD
LG