Ndërlidhjet

Vritet një fotoreporter francez në Siri


Gzetare ne Siri, foto nga arkivi
Një fotoreporter i pavarur francez, që punonte në Siri ka vdekur, pasi që u godit nga një predhë, ndërsa po mbulonte një ngjarje të një grupi opozitar për Reporterët pa Kufij, ka njoftuar qeveria franceze.

Olivier Voisin ishte duke ndjekur veprimet e një grupi të armatosur opozitar pranë Idlibit, në veriperëndim të Sirisë, kanë thënë Reporterët pa Kufij.

Vosin, i lindur në vitin 1974, u dërgua në spitalin ndërkombëtar në qytetin turk kufitar Antakya, por më pas vdiq nga plagët e marra në kokë dhe krah, ka bërë me dije zyra e presidentit francez Francois Hollande.
XS
SM
MD
LG